Чи знаєте ви, що…
Що виходять з вулика на прогулянку або в шлюбний політ трутні мають в своїх медових зобиках по 30 мг меду, а повертаються зазвичай «на нулі». Виходить, тільки на прогулянкові польоти, вилітаючи тричі за день, вони витрачають за своє життя (2 місяці) більше 5 кг меду.Чи знаєте ви що бджоли - «чемпіони» по нюху
Бджоли сприймають і розрізняють запахи в тисячу разів сильніше, ніж людина. У пошуках сіточніка медозбору бджола за кілометр і більше відчуває аромати квітів і серед них - кращі за змістом нектару.
Чи знаєте ви, що жало у бджолиної матки служить яйцекладом.
Не було випадку, щоб бджолина матка вжалила людини. Однак її жалостановітся грізною зброєю в боротьбі зі своїми суперницями.
Чи знаєте ви що бджолину матку постійно оточує «свита»з 8-12 бджіл?
Вони розташовані навколо неї в 1 ряд. Бджоли «свити» повернені до неї головками, причому вони безперервно замінюються іншими.Основна роль «свити» полягає в годуванні матки молочком. Для прийняття їжі матка періодично зупиняється, перериваючи яйцекладку, і простягає свій хоботок до бджіл. Тільки при наявності «свити» матка інтенсивно відкладає яйця ..
Чи знаєте ви що найближчий «родич» бджолиних - джміль.
з 8-12 бджіл?

Чи знаєте ви що найближчий «родич» бджолиних - джміль.
Хто має латинську назву «бомбус», джміль є парадоксом в науці. Досліджуючи аеродинамічні дані джмеля, американські вчені прийшли до висновку, що маса тіла, його обтічність і багато інших ознак не дозволяють йому літати, а він літає.
Чи знаєте ви що бджоли - «скульптори»
Їх «замовник», найстаріший уральський бджоляр Н. В. Давидов з Червоно-Уфимську, використовуючи інстинкт бджіл, пов'язаний з будівництвом воскових осередків і стільників, вирізає трафарети, які мають тупі кути 109 ° 29 ', а гострі - 70 ° 23' (рівні розмірами ромбів в бджолиних комірок ках), а бджоли ліплять по ним фігури і букви.
Чи знаєте ви що бджоли - «синоптики»
Перед дощем, як по «команді», вони дружно повертаються у вулик. Вчені пояснюють це явище тим, що до приходу дощу або бурі атмосфера сильно насичується електрикою і статичний заряд - у бджіл відразу ж зростає. Саме він і служить їм сигналом тривоги, небезпечної обстановки, що закликає до повернення у вулик.
Чи знаєте ви що бджоли несуть електричний заряд

Чи знаєте ви що бджоли піддаються «дресируванню».

Чи знаєте ви, що бджоли можуть стати навіть «контрабандистами»

Чи знаєте ви, що бджоли володіють кольоровим зором.

Чи знаєте ви, що бджоли - «геологи»

Чи знаєте ви, що бджоли - «індикатори»?

Чи знаєте ви, що бджоли - «математики»

Про раціональності форм бджолиних осередків говорить і той факт, що давньогрецькі вчені в своїх дворічних пошукових розрахунках прийшли до висновку: в природі немає більш економного по витраті матеріалу і більш міцного місткого судини, ніж бджолина осередок зі строго постійними розмірами. Тупі кути ромбів завжди рівні 109 ° 28 ', а гострі - 70 ° ЗГ.
Немає коментарів:
Дописати коментар